Örömmel mutatjuk be idei dicsőítő iskolánk fő igehirdetőjét, a hatvani református gyülekezet lelkipásztorát, Tatai Istvánt, aki egészen csütörtök estig szolgál majd minden este igehirdetéssel és más lelkészi, lelki vezetői szolgálattal. A további istentiszteleteinken a dicsőítő iskola lelkigondozói: Thoma László, Thománé Szikora Anita és Szabóné László Lilla hirdetik Isten igéjét közöttünk.
Dr. Tatai István
1957-ben születtem Sárbogárdon. 1970-ben kaptam új életet a sárbogárdi református gyülekezetben konfirmációm alkalmával. Hamarosan elnyertem Isten hívását, hogy lelkipásztor legyek. 1980-ban vehettem át lelkészképesítõ oklevelemet a Budapesti Református Theologiai Akadémián, majd még az õsz folyamán feleségül vettem Lovas Nórát, hûséges és szeretett segítõtársamat. 1980-81 között segédlelkész voltam a Budapest-Kelenföldi gyülekezetben, majd 1981-82-ben a Német Szövetségi Köztársaságban folytattam ösztöndíjas tanulmányokat. Ennek keretében önismereti tanfolyamon vettem részt és közben epilepsziás betegek között dolgoztam a helyi egyházi kórházban, a bielefeldi Bethelben. Hazatérve Budafokon, illetve a Budapest-Budahegyvidéki gyülekezetben szolgáltam beosztott lelkipásztorként.
1983-ban orvostanhallgató feleségemmel összefogva, Budapesten elindítottuk az EPIKLUB-ot, amelynek célja a hazai epilepsziás betegek közötti lelki segítségnyújtás volt. 1984 májusa óta a Hatvani Református Egyházközség megválasztott lelkipásztora vagyok. 1990 óta több alkalommal részt vettem a Jeruzsálemben kétévente megtartott nemzetközi tanító- és imakonferenciákon (ANCJ). 1990 óta tagja voltam az “European Charismatic Consultation” (ECC) ökumenikus szervezetnek, amely 2-3 évenként tartotta találkozóit Berlinben, Prágában, Bécsben, Budapesten, Rómában, 2004-ben pedig Máltán.
Kuratóriumi elnöke lehetek a Református Egyházon belül működő Parakletos Alapítványnak. Németbõl 1994-ben, angol nyelvbõl pedig 2001-2002-ben szereztem felsõfokú állami nyelvvizsgát. 2008-ban doktoráltam a Károlyi Gáspár Református Egyetemen. Doktori munkám címe Az Egyház és Izrael. Korrelációs modellkeresés a poszt-holokauszt teológiában. Idõközben mûvem magyarul (2010), angolul (2014) és németül (2017) is megjelent.Ezen túl három kis könyvem jelent meg a Parakletos Könyvesház gondozásában: Bibliai kardiológia (2008), Isten ékszere lehetsz (2010), Örökhajtós telefon (2017). 2009-ben elnyertem az Év igehirdetése díjat. 2009-ben külmissziós szolgálatban vettem részt Indiában, majd 2010-ben Kenyában. A lelkipásztori szolgálat mellett folyamatosan több tanulmányt és cikket publikáltam a Theologiai Szemlében, az Evangélikus Életben és a Református Egyház címû szaklapban, valamint a németországi Brennpunkt Gemeinde címû lapban. Emellett a Vigasztaló és a Lámpás címû újságban is számos beszámolóm és tanulmányom jelent meg. Alkalmilag 1-1 elõadást tartok a Gödöllõi Szent István Egyetem Életkérdések címû sorozatában. A KGE HTK-án évente homiletikai elõadást tartok végzõs hallgatóknak, illetve gyülekezeti szolgálataim mellett 2012 óta a Pünkösdi Teológiai Fõiskolán docensként elõadásokat tartok a dogmatika és a keresztyén etika tárgykörébõl. Az Északpesti Református Egyházmegye megtisztelõ választásaként az egyházmegye tanulmányi elõadója, illetve 2017 óta egyházmegyei lelkészi tanácsos lehetek.
Gyülekezeti szolgálatomban nagy segítségemre van feleségem Nóra, aki a Szent László Kórházban hematológus szakorvos. Négy gyermeket neveltünk fel: Dániel orgonista és gazdasági szakember lett, Gábor elsõ diplomája után Szegeden orvosnak készül, Eszter a versegyházi református általános iskolában tanár, Sámuel pedig informatikusként dolgozik Budapesten.Családunk hitvallása ez: “Én és az én házam népe, az Úrnak szolgálunk” (Józs 24). Mindenben Istené legyen a dicsõség! Kiváltáságunk, hogy hirdethetjük Jézus csodálatos személyét, aki életét tette le értünk a kereszten, hogy tiszta szívet és örök életet kaphassunk. Szeretnénk együtt megélni és tovább mondani a Szentháromság Isten csodálatos üzenetét mindenkinek, ameddig Isten ehhez kegyelmét adja.Hatvan, 2019 márciusa.