Sok szeretettel hívunk az idei Sófár konferencia és dicsőítő est alkalmunkra, amelyet február 22-én, Székesfehérváron, a Budai úti Református Gyülekezetben tartunk.
A konferencia regisztrációhoz kötött, így kérünk olvass el minden fontos információt, majd kattints a lap alján található regisztráció gombra.
A témánk: Dicsőítés a mindennapokban. Az alapigénk pedig: “…veletek vagyok minden napon...” (Máté 28:20)
A konferencia lehetőséget ad mélyebben foglalkozni azzal, hogy a dicsőítésünk nem csak egy vasárnapi lehetőség, hanem minden nap élhetünk vele. Gyakorlati előadások segítenek ennek a kibontásában és a műhely foglalkozások pedig a különböző művészeti ágazatokban adnak erre gyakorlati eszközöket.
Program
9:00 – 10:00 – Regisztráció
10:00 – 11:00 – Délelőtti alkalom: dicsőítés, köszöntések, áhítat, előadás
11:00 – 12:00 – I. műhely sáv
12:00 – 12:45 – Ebéd I
13:00 – 13:45 – Ebéd II.
12:45 – 14:00 – Kávészünet
14:00 – 15:30 – II. műhely sáv
15:30 – 16:00 – Kávészünet
16:00 – 17:30 – III. műhely sáv
17:30 – 18:30 – Vacsora és teaház
18:30 – 20:30 – Nyitott dicsőítő est és áhítat
20:30 – 21:30 – Teaház
Műhelyek
I.Műhelysáv
Előadás: Az imaharctól a belső kertig… – Balogh Tamás
Az imádság hitéletünk legnagyobb öröm és kudarcforrása is egyben. Az imádság lehet egy szögegyszerű vagy mechanikus kérés, vagy akár egy szavakon túli misztikus tapasztalat is. Az imádságban az elménktől kezdve a szívünkön át a tenyerünking minden megmozdulhat: de hogyan? Hogyan tudok a saját imámban egyszerre feloldódni és teljesen othonosan és tudatosan részt venni? Hogyan tudom az imából a legtöbbet kihozni vagy a legtöbbet beletenni? Ezekre a kérdésekre szeretnék választ adni, elméleti és gyakorlati módon.
1. Az imádság definícióiról: Minek tekintjük az imát? Kapcsolat, feladat, létmód stb…
2. Az elfogadott és szokatlan imákról pár gondolat
3. Az imádság gyakorlata, ösztönösség tétele
4. Imagyakorlat- azaz gyakorlati útmutatás az előadás végén
Dicsőítésvezetés a mindennapokban I.
Részletek hamarosan!
Irodalmi műhely – Dorozsmai-Szabó Eszter
Aki a kreatív írás szemináriumra jön hozzám, hozzon magával füzetet, íróeszközt, kreativítást, saját élményt, belső érzéseket, képeket. Ha ez megvan, egybegyúrjuk, szavakká alakítjuk őket, valami biztosan kisül majd belőle, s ha szeretnétek meg is osztjuk majd egymással. (De ez nem kötelező.) Nem kell írónak lenned ahhoz, hogy elgyere, ha valaha írtál naplót, vagy levelet, az bőven elég lesz ehhez a feladathoz! Szeretettel várlak benneteket.
Max létszám 15 fő
Tetrisz (Sófár ifjúsági műhely) I.
14-24 éves korig – ha ezt választod, akkor a második műhelysávban is a Tetriszt válaszd
„Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenem templomában, és onnan nem kerül ki többé, és felírom rá az én Istenem nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely a mennyből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.” (Jel 3,12)
Célunk építeni a fiatalokat és bevonni őket keresztény közösségbe, a gyülekezeti életbe, és a Sófárba is. Ezen az alkalmon, ahogy idén a többi Tetriszen is az önismeretre fókuszálunk, és úgy gondoljuk, hogy önmagunk igazi megismerésének kulcsa, ha előbb Istent ismerjük meg. Hiszen ha az Ő szemével látjuk magunkat, akkor érthetjük meg igazán, kik is vagyunk. Ezen az alkalmon kifejezetten a motivációinkról, és rejtett motivációinkról lesz szó, mélyére ásunk, mi hajt minket legbelül. Mi inspirál, mi gátol? A konferencia első két műhelyének idejét fogjuk együtt tölteni. Közösségépítéssel kezdünk, majd dicsőítünk, aztán bele is vágunk a belső hajtóerőnk boncolgatásába. Lesz időnk elmélyülni és megosztani egymással, amit Isten tanít nekünk. Ne aggódjatok, semmiből nem fogtok kimaradni emiatt, mert a reggeli és esti dicsőítésen mind együtt leszünk a konferencián és a 3. műhelyblokkba ti is be tudtok csatlakozni a többiekkel együtt.
II.Műhelysáv
Előadás: Isten a hivatásban – Simon Márton
„Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást.” János 13, 35
Társak vagyunk a hétköznapokban. Társak vagyunk a bőségben és az ínségben. Társak vagyunk Krisztusban – egymásnak tagjai. Soha nem volt még ennyire könnyű és kényelmes a másik elérése. De odaadó, aktív figyelmének kivívása, józan és őszinte törődésének megtapasztalása – részünkről pedig ezek biztosítása a másik felé – sem volt tán ennyire nehéz, mint ma. Az Atya kapcsolódni hív bennünket. A környezetünkkel, a teremtett világgal, embertársainkkal való egészséges viszonyulásunkban örömét leli. A dicsőítés nem csak a művészi vénával, átlagfeletti fizikai adottsággal megajándékozott társaink kiváltsága – akik az egyébként isteni teljességet valamilyen töredékes módon próbálják visszatükrözni. Hanem mindenkié, aki a kegyelem előttünk nyíló és köztünk érő gyümölcseit szemlélve lángokba borult világunk közepén is hálával áldja Őt. A dicsőítés azé, aki odafordul a másikhoz, terhében és boldogságában egyaránt osztozik, s igyekszik tükrözni rá azt a fényt, mely érdemtelenül hull rá napról napra. Ez a mindennapok dicsőítése, körülményeinktől függetlenül imádni az Istent azért, aki.
Dicsőítésvezetés a mindennapokban II. – Szabó Andris
Mitől jó a dicsőítés?
dicsőítésvezető műhely nem csak dicsőítésvezetőknek
Mindannyian szeretnénk lelkünket mélyen átható, esetleg fergetegesen erőteljes, de mindenképp Istenhez közel vivő dicsőítések részesei lenni. És szeretnénk, ha a saját dicsőítő szolgálatunk nyomán a közösség megújulást, Istenhez közeledést, felfrissülést élne át. Szeretnénk egyszerűen …jó dicsőítéseket! Oké, de hogyan? Nos, ezen a műhelyen 10 pontban elmondom a jó dicsőítés receptjét, amit ha pontról-pontra betartotok, a dicsőítés garantáltan jó lesz! Ja, nem… Receptet nem tudok, és nem is lehet erre adni, azonban áttekintjük együtt, hogy mi lehet a jó dicsőítés titka, és dicsőítésben szolgálókként avagy a közösség tagjaiként mit tehetünk bele, hogyan szánhatjuk oda magunkat azért, hogy a dicsőítés ilyen legyen! Interaktív műhelymunkára hívlak Titeket, dicsőítésvezetőket, dicsőítésben szolgálókat, és persze „mindenkit, aki szereti”!
Max létszám 15 fő
Hálanapló készítés- Dembrovszky Réka, Kneipp Virág
Isten parancsára Józsué tizenkét emlékkövet állít fel, hogy mindig emlékeztesse őket Isten tettére, hogyan választotta szét a Jordánt (és a Vörös tengert is korábban) népe előtt (Józsué 4)
„magyarázzátok el fiaitoknak, hogy szárazon kelt át Izrael itt a Jordánon. Mert Istenetek, az Úr kiszárította a Jordán vizét előttetek, amíg átkeltetek (…) hogy megismerje a föld minden népe az Úr kezét, hogy milyen erős az, és hogy féljétek Isteneteket, az Urat mindenkor.” (Ézs 4, 22-24)
Nekünk is szükségünk van emlékkövekre, hogy ne temessenek maguk alá a hétköznapok, hogy nap mint nap egyre többször láthassuk, és átélhessük: jó az Úr és szeretete nagy.
A műhelyen elkészítünk egy kiskönyvet, amiben egymás mellé sorakoztathatjuk az „emlékköveinket”.
Az elkészített kiadvány segítség lehet az emlékezésben, hogy felidézzük Isten nagy tetteit az életünkben és dicsőíthessük őt; de mivel Isten önmagában méltó a dicséretre, készíthetünk egy listát is. Egy listát, ami a szívünket Istenre hangolja.
Inspirációs és technikai eszközeink lesznek többek közt a szemlélődés, megfigyelés, kollázs, festés, varrás és természetesen a közös beszélgetés.
Semmilyen előképzettség nem szükséges, de nyitottság lélekben és nyitottság az alkotói technikák ötvözésében igen.
Max létszám 15 fő, 14 éves kor felett
Tetrisz (Sófár ifjúsági műhely) II.
14-24 éves korig – ha ezt választod, akkor az első műhelysávban is a Tetriszt válaszd
„Aki győz, oszloppá teszem azt az én Istenem templomában, és onnan nem kerül ki többé, és felírom rá az én Istenem nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét, amely a mennyből száll alá az én Istenemtől, és az én új nevemet.” (Jel 3,12)
Célunk építeni a fiatalokat és bevonni őket keresztény közösségbe, a gyülekezeti életbe, és a Sófárba is. Ezen az alkalmon, ahogy idén a többi Tetriszen is az önismeretre fókuszálunk, és úgy gondoljuk, hogy önmagunk igazi megismerésének kulcsa, ha előbb Istent ismerjük meg. Hiszen ha az Ő szemével látjuk magunkat, akkor érthetjük meg igazán, kik is vagyunk. Ezen az alkalmon kifejezetten a motivációinkról, és rejtett motivációinkról lesz szó, mélyére ásunk, mi hajt minket legbelül. Mi inspirál, mi gátol? A konferencia első két műhelyének idejét fogjuk együtt tölteni. Közösségépítéssel kezdünk, majd dicsőítünk, aztán bele is vágunk a belső hajtóerőnk boncolgatásába. Lesz időnk elmélyülni és megosztani egymással, amit Isten tanít nekünk. Ne aggódjatok, semmiből nem fogtok kimaradni emiatt, mert a reggeli és esti dicsőítésen mind együtt leszünk a konferencián és a 3. műhelyblok
III.Műhelysáv
Előadás: Dicsőítés a családban – (nem csak szülőknek) – Szabóné László Lilla
„…ti is együtt épültök Isten hajlékává a Lélek által.” (Ef 2,22)
Miként készíthetünk helyet a Szentháromság Istennek családunkban? Hogyan lehet a hit, az imádság, a dicsőítés helye az otthonunk? Hogy néz ki egy családi áhítat különböző korú gyermekekkel és felnőttekkel a családban?
A műhelybeszélgetés alatt interaktív módon keressük a fenti kérdésekre a válaszokat.
Várjuk mind a kisgyermekes vagy akár nagyobb gyermekes szülőket, de azokat a fiatalokat is, akik szeretnék, ha hitüknek helye lenne az amúgy nem vallásgyakorló családjukban, illetve akik vágynak arra, hogy egyszer majd leendő párkapcsolatukban, házasságban, gyermekáldás közt Isten szeretetében és közösségében élhessék mindennapjaikat.
Dicsőítésvezetés a mindennapokban III.
Részletek hamarosan!
Zeneszerzés – Péntek Tamás
Részletek hamarosan!
Max létszám 15 fő
Bőrdíszművesség – Diaconia
Részletek hamarosan!
Max létszám 15 fő
Gyerek Sófár–Halustyik Zsuzsi
A kisgyermekkel érkezők se aggódjanak, hogy nem tudnak részt venni a programokon! A gyerekek a műhelysáv alatt Gyerek Sófáros programon vehetnek részt. Kérlek a regisztráció megfelelő pontján jelezzétek, ha élnétek ezzel a program lehetősséggel!
Katt a reisztráció gombra!👇
Utalás
Ha a konferencia díját utalással rendeznéd, a megjegyzésekhez írd be a neved + konferencia díj (Példa Pál Konferencia díj).
Ha szívesen támogatod anyagilag a konferenciát a megjegyésekhez írd be a neved + konferencia díj +támogatás (Példa Pál Konferencia díj + támogatás)
Utalási információk
Sófárhangoló Közhasznú Egyesület
6000 Kecskemét, Szabadság tér 7.
Számlaszám: Erste Bank 11600006-00000000-33740492
Reméljük hamarosan minél többetekkel találkozunk!
A szervező csapat nevében,
Barabás Péter