Kérjük, idén is ajánlja fel egyesületünk számára adója 1%-át!
Fő adatok:
Sófárhangoló Közhasznú Egyesület
Adószám: 18690974-1-03
Miért a Sófárnak?
A Sófárhangoló Közhasznú Egyesület egy tőke nélkül indult, reformátusok kezdeményezésből kinőtt non-profit szervezet, amely adományokból tartja fenn magát. Tagjai ingyenes szolgálatként végzik munkájukat a kitűzött célért: a dicsőítés megújulásáért református gyülekezeteinkben – mind lelki, mind zenei értelemben.
Legnagyobb szabású rendszeres programunk a nyári egyhetes képzés – a Sófár Dicsőítő Iskola, amelyen 150-200 javarészt fiatal résztvevő kap zenei-művészeti képzést és bátorítást gyülekezeti szolgálatához, valamint igei tanítást a dicsőítéshez. 2012-ben ötödszörre, immár 160 résztvevője volt a képzésnek, akik 13 féle kurzuson (a gitár, basszusgitár, dob, billentyű, ének, népi ének, improvizáció, dicsőítésvezető, technikus már-már hagyományosnak mondható műfajai mellett képzőművészeti, dráma, tánc és installációs műhelyeken) vettek részt. A táborozók évről évre bizonyságot tesznek személyes lelki, közösségi és szakmai gyarapodásról.
Az 1%-os felajánlásokat tehát ezekre a célokra kívánjuk fordítani:
- Dicsőítő Iskola rászoruló résztvevőinek támogatására (10 résztvevő részvételi díját jelentősen csökkentjük a befolyt összegből)
- Az egyesület céljainak elérésére
Hogyan?
Ha Ön gyakorlott 1% felajánló, akkor csak az adószámunkra van szüksége, íme:
Adószám: 18690974-1-03
A NAV honlapján található bővebb leírást alább találhatjátok:
Idén is lehet rendelkezni a személyi jövedelemadó 1+1%-áról legkésőbb 2024. május 21-ig, az szja-bevallástól függetlenül is.
Bárki dönthet úgy idén is, hogy az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadójának 1 százalékát felajánlja egy regisztrált civilszervezetnek, további 1 százalékát pedig egy technikai számos vallási közösségnek[1] vagy a kiemelt költségvetési előirányzatnak, ami idén a Nemzeti Tehetség Program.
A felajánlásokra jogosult, kedvezményezett civilszervezetek listája itt érhető el.
A felajánlásokra jogosult vallási közösségek listája és a kiemelt előirányzat itt érhető el.
Az szja 1+1%-áról – függetlenül az szja-bevallás módjától – a bevallással együtt vagy külön is lehet rendelkezni.
A nyilatkozat legegyszerűbben elektronikusan nyújtható be
- az e-SZJA webes felületen, online kitöltve vagy
- az ÁNYK-ban a bevallással együtt, annak EGYSZA lapját is kitöltve vagy
- külön, a 21EGYSZA nyomtatvány kitöltésével.
Papíralapon benyújtható postán keresztül, vagy személyesen, illetve meghatalmazott által, lezárt borítékban a NAV ügyfélszolgálatain
- a személyijövedelemadó-bevallással együtt, annak EGYSZA lapját is kitöltve,
- az e-SZJA felület kitöltőprogramjával készített és kinyomtatott nyilatkozaton,
- a 21EGYSZA jelű nyomtatványon vagy azonos adatokkal a nyilatkozaton, továbbá
- 2022. május 10-ig lezárt borítékban leadva a munkáltatónak, ha az vállalja a nyilatkozatok összegyűjtését. A borítékon a leragasztás helyén szerepelnie kell a felajánló aláírásának.
Ha a nyilatkozatokat eseti meghatalmazott nyújtja be, csatolni kell a meghatalmazást is.
A 2022. május 21-ai határidő jogvesztő. Ez azt jelenti, hogy ha valaki május 21. után rendelkezik befizetett személyi jövedelemadója 1+1%-áról, a rendelkezés érvénytelen, és a késedelem igazolási kérelemmel sem menthető ki.
2022. január 1-jétől már nemcsak a vallási közösségnek, hanem a kiemelt költségvetési előirányzatnak (jelenleg a Nemzeti Tehetség Programnak) tett felajánlások is érvényben maradnak. Ez azt jelenti, hogy a 2021-ben technikai számra tett, formailag megfelelő nyilatkozatokat a NAV 2022-ben és utána is figyelembe veszi, mindaddig, amíg a rendelkező nem ad be újabb nyilatkozatot vagy korábbi nyilatkozatát nem vonja vissza.
A civil kedvezményezettek javára ugyanakkor továbbra is évenként kell rendelkezni, mivel ezeket a felajánlásokat csak egy alkalommal, a rendelkezés évében veheti figyelembe a NAV.
Az szja 1+1%-áról rendelkező dönthet úgy, hogy a NAV közölje nevét és elérhetőségét a megjelölt civil kedvezményezettel. Ezeknek az adatoknak a megadása és az adatkezelési hozzájárulás önkéntes, tehát nem feltétele az érvényes rendelkezésnek.
Jövő év januárjától a rendelkező a NAV honlapján azt is megtekintheti, hogy az idén megjelölt kedvezményezett részesült-e a felajánlott összegből. Ha elektronikus tárhelye is van, a NAV elektronikusan is tájékoztatja a felajánlott összeg kiutalásáról.
[1] A lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról szóló 2011. évi CCVI. törvény 7. § alapján vallási közösség: a vallási egyesület, a nyilvántartásba vett egyház, a bejegyzett egyház és a bevett egyház.